Sesja rodzinna z pupilem: Leoś i kociaki

Dzisiaj pokażę Wam przeuroczą sesję portretową, która odbyła się niedawno w Karuzela Studio. Chciałabym zainspirować Was do szukania takich zwykłych, pięknych momentów w życiu, które warto uwiecznić na fotografiach.

Leosia miałam okazję fotografować jeszcze w brzuchu Mamy. Kiedy Olivia wspomniała, że pojawiły się u nich w rodzinie czekające na adopcję kocięta od razu zaproponowałam kolejną wspólną sesję. Musieliśmy tylko poczekać, aż maluchy trochę podrosną. 

W drodze do studia tęskniły za mamą, ale na miejscu poczuły się bezpiecznie i spokojnie. Zasypiały przytulone do siebie, a ja rozpływałam się nad tym nadmiarem słodyczy. 

Przygotowałam 3 stylizacje, z których Olivia wybrała 2. W przypadku dzieci i zwierząt staram się pracować jak najszybciej, bo rytm sesji wyznacza ich poziom energii. Pierwszą stylizacją był pasiasty sweterek zestawiony z ręcznie malowanym przeze mnie jasnozielonym tłem:

Druga stylizacja była utrzymana w minimalistycznym stylu. Jasne, drewniane tło stworzyło spokojną atmosferę, idealną do uwiecznienia relacji Leosia z kociątkami. Puszysty koc dodawał przytulności i ciepła.

Leoś jest chłopcem pełnym energii, ale w kontakcie z kociętami wykazał się niezwykłą delikatnością i opiekuńczością. Cieszę się, że mogłam uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przypominają o wyjątkowej więzi między dzieckiem a zwierzętami. Te piękne wspomnienia będą towarzyszyć Leosiowi przez całe życie.

Zachęcam do szukania okazji do utrwalania takich zwykłych, bezcennych momentów na fotografiach. 

Jeśli chcielibyście zorganizować taką sesję ze swoim pupilem, zapraszam do kontaktu (503 304 406). Znajdziecie mnie również na instagramie i facebooku.

Do zobaczenia przed obiektywem!

- Małgosia

 

 

 

 

 


FAQ

Poniżej znajdziesz krótkie odpowiedzi na najczęstsze pytania o sesje fotograficzne. W przyszłości część punktów rozbuduję o osobne wpisy na blogu.

  • Jak umówić się na sesję?

Skontaktuj się telefonicznie (503 304 406) lub mailowo, aby ustalić dogodny termin i omówić szczegóły. Jestem również dostępna na messangerze i instagramie! Zapraszam do kontaktu!

  • Ile kosztuje sesja fotograficzna?

Zakres cen za usługi fotograficzne jest bardzo rozległy. W Karuzela Studio najpopularniejszy pakiet 12 zdjęć kosztuje aktualnie 2500 zł. Szczegółowy cennik znajdziesz w zakładce OFERTA SESJI.

  • Czy wykonujesz sesje w studio/plenerze?

Tak, miejsce sesji dopasowuję do potrzeb Klienta. Pracuję w swoim studio w Łodzi, doradzam ulubione miejsca na plener lub chętnie odkrwam nowe. Sesje wizerunkowe i biznesowe często wykonuję w siedzibie Klienta. 

  • Ile trwa sesja zdjęciowa?

Czas sesji jest uzależniony od wielu czynników. W zależności od potrzeb sesje portretowe i rodzinne trwają 1-3h, a sesje wizerunkowe 2-6h. Tu znajdziesz post na temat "Ile trwa sesja fotograficzna"

  • Jak przygotować się do sesji?

Zbierz inspiracje do sesji. Mogą to być ulubione filmy, dzieła sztuki, zdjęcia. Na tej podstawie będę tworzyć Twoją sesję portretową. Zastanów się, jak będziesz wykorzystywać fotografie - trzymać w albumie, ozdabiać ściany, a może publikować w internecie? Resztę omówimy w trakcie konsultacji.

  • Czy oferujecie makijaż?

Tak, w cenie sesji portretowej zawarty jest profesjonalny makijaż. W przypadku sesji biznesowych - do ustalenia.

  • Czy można zaprosić inne osoby na sesję?

Tak, możesz podzielić się sesją fotograficzną z bliską osobą, na przykład partnerem, rodzicem, rodzeństwem. Dodatkowy makijaż to koszt 150 zł/osoby.

  • Czy oferujecie wydruki i fotoobrazy?

Tak, wszystkie zakupione zdjęcia z sesji portretowych przekazuję w formie wydruków i plików cyfrowych. Oferuję różne produkty, w tym fotoobrazy i wydruki na metalu. W studio możesz zapoznać się z dostępnymi opcjami eksponowania fotografii.


Ile trwa sesja zdjęciowa?

Witajcie! Dziś chciałabym odpowiedzieć na jedno z najczęstszych pytań, które zadają moi Klienci. Ile trwa sesja zdjęciowa? W Karuzela Studio czas, jaki poświęcamy na sesję, zależy od Was i od tego, ile jesteście gotowi zainwestować w tworzenie Waszych fotografii. Moim priorytetem jest stworzenie dla Was przestrzeni do odkrycia siebie i utrwalenie tych wyjątkowych momentów w przepięknej formie.


Większość sesji zaczynamy od profesjonalnego makijażu. To ważny krok, który pomaga poczuć się pewnie przed obiektywem. 1-1,5h spędzone w fotelu wizażystki pozwala zrelaksować się, zostawić codzienność za drzwiami studia i wczuć się w atmosferę sesji. Perfekcyjny makijaż ogranicza potrzebę retuszowania zdjęć do minimum.

Pędzle do makijażu i kosmetyki na toaletce w studio fotograficznymProfesjonalny makijaż jest istotnym elementem sesji zdjęciowej

Szanuję Wasz czas, dlatego każda organizowana przeze mnie sesja jest poprzedzona konsultacją. Dzięki temu znam potrzeby Klientów i mam przygotowane pomysły, lokalizacje, stylizacje, rekwizyty i inne elementy tworzące daną sesję. Kiedy rozpoczynamy fotografowanie, nie popędzam Was. Ważne jest dla mnie, abyście czuli się swobodnie i mieli czas na realizację wszystkich zaplanowanych pomysłów. Zwykle przeznaczamy na sesję od 1,5 do 3h, w zależności od Waszych potrzeb i ilości zdjęć w wybranym pakiecie. Jeśli zależy Wam na krótszej sesji, proszę o informację. Chcę, abyście mogli cieszyć się zarówno procesem tworzenia zdjęć, jak i rezultatami końcowymi.


W przypadku sesji rodzinnej lub dziecięcej, zawsze staram się, żeby praca poszła jak najsprawniej. W zależności od wieku i nastroju możemy liczyć na 30 minut do godziny skupienia i współpracy. Do tego dodajemy czas na aklimatyzację, karmienie, zabawę. Część dzieci potrzebuje dłuższej chwili, żeby oswoić się z nowym miejscem, a część od razu rusza do akcji z pełną energią i po 40 minutach zupełnie traci zainteresowanie zdjęciami. To dobry moment żeby zrobić kilka portretów samych rodziców i zakończyć sesję.


W jednym z kolejnych postów opowiem jak przebiega selekcja i zakup zdjęć. To osobne spotkanie, które zwykle trwa około godziny.


Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące przebiegu sesji, lub jesteście ciekawi, co mogę Wam zaproponować - zapraszam do kontaktu (503 304 406). Kulisy aktualnych projektów znajdziecie w stories na instagramie i facebooku. Zachęcam również do zapisania się na newsletter.


Do zobaczenia w Karuzela Studio!

- Małgosia

 

 


Witaj w świecie kreatywnej fotografii Karuzela Studio

Witajcie na blogu Karuzela Studio!

Nazywam się Małgosia i od ponad 10 lat moją pasją jest fotografia portretowa. Na tym blogu będę starała się szerzej przedstawić swój styl pracy, misję i ofertę. Opowiem o tym, jak planuję sesje, wybieram lokalizacje, rekwizyty, jak wykorzystuję tablice inspiracji do komunikacji z Klientem i Zespołem. Karuzela Studio jest moją autorską marką, ale Tworząc dla Was sesje współpracuję z cudownymi profesjonalistkami, których pracę również będę się starała przybliżyć w kolejnych postach.

A Wy, o czym chcielibyście przeczytać? Dajcie znać, jakie aspekty pracy fotografa lub szczegóły oferty Was interesują. Będę wdzięczna za komentarze lub kontakt przez messanger lub instagram! Zachęcam też do dołączenia do newslettera.