Ile trwa sesja zdjęciowa?

Witajcie! Dziś chciałabym odpowiedzieć na jedno z najczęstszych pytań, które zadają moi Klienci. Ile trwa sesja zdjęciowa? W Karuzela Studio czas, jaki poświęcamy na sesję, zależy od Was i od tego, ile jesteście gotowi zainwestować w tworzenie Waszych fotografii. Moim priorytetem jest stworzenie dla Was przestrzeni do odkrycia siebie i utrwalenie tych wyjątkowych momentów w przepięknej formie.


Większość sesji zaczynamy od profesjonalnego makijażu. To ważny krok, który pomaga poczuć się pewnie przed obiektywem. 1-1,5h spędzone w fotelu wizażystki pozwala zrelaksować się, zostawić codzienność za drzwiami studia i wczuć się w atmosferę sesji. Perfekcyjny makijaż ogranicza potrzebę retuszowania zdjęć do minimum.

Pędzle do makijażu i kosmetyki na toaletce w studio fotograficznymProfesjonalny makijaż jest istotnym elementem sesji zdjęciowej

Szanuję Wasz czas, dlatego każda organizowana przeze mnie sesja jest poprzedzona konsultacją. Dzięki temu znam potrzeby Klientów i mam przygotowane pomysły, lokalizacje, stylizacje, rekwizyty i inne elementy tworzące daną sesję. Kiedy rozpoczynamy fotografowanie, nie popędzam Was. Ważne jest dla mnie, abyście czuli się swobodnie i mieli czas na realizację wszystkich zaplanowanych pomysłów. Zwykle przeznaczamy na sesję od 1,5 do 3h, w zależności od Waszych potrzeb i ilości zdjęć w wybranym pakiecie. Jeśli zależy Wam na krótszej sesji, proszę o informację. Chcę, abyście mogli cieszyć się zarówno procesem tworzenia zdjęć, jak i rezultatami końcowymi.


W przypadku sesji rodzinnej lub dziecięcej, zawsze staram się, żeby praca poszła jak najsprawniej. W zależności od wieku i nastroju możemy liczyć na 30 minut do godziny skupienia i współpracy. Do tego dodajemy czas na aklimatyzację, karmienie, zabawę. Część dzieci potrzebuje dłuższej chwili, żeby oswoić się z nowym miejscem, a część od razu rusza do akcji z pełną energią i po 40 minutach zupełnie traci zainteresowanie zdjęciami. To dobry moment żeby zrobić kilka portretów samych rodziców i zakończyć sesję.


W jednym z kolejnych postów opowiem jak przebiega selekcja i zakup zdjęć. To osobne spotkanie, które zwykle trwa około godziny.


Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące przebiegu sesji, lub jesteście ciekawi, co mogę Wam zaproponować - zapraszam do kontaktu (503 304 406). Kulisy aktualnych projektów znajdziecie w stories na instagramie i facebooku. Zachęcam również do zapisania się na newsletter.


Do zobaczenia w Karuzela Studio!

- Małgosia

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...